Kum torbası özellikle dövüş sanatlarına ilgi duyan ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyenlerin kullandığı spor aletidir. Farklı boyutlar ve farklı unsurlar barındıran bu torba, yumruk kullanılan sporlar için vazgeçilmez bir çalışma aksesuarıdır.

 

Kum Torbası Nedir ?

Genellikle içerisine kum doldurularak boks ve benzeri sporlarda antrenman için kullanılan bir alettir. Daha sonrasında yeniden delinmek üzere tasarlanmaktadır. Sadece dövüş sporlarıyla değil herhangi bir sportif faaliyette bulunmak isteyen çoğu kişinin başvurduğu en önemli spor aletleri arasındadır. Kum torbası çeşitli şekillerde üretilmektedir ve her ihtiyaca göre farklı tasarım modelleri üretilmektedir. Birçok alanda, fiziksel gelişimde çok fazla etkileri olan kum torbaları birçok firma tarafından üretilmeye devam ediyor.

 

Kum Torbası Ne İşe Yarar?

Genel olarak spor yapabileceğiniz aletler sabit konumda durmaktadır. Bu spor aletlerinden farklı olarak kum torbası hareketli olması bakımından oldukça faydalıdır ve vücudunuzun refleksif özelliklerini geliştirmektedir. Ayaklı kum torbası da daha rahat egzersiz yapabilmenize yardımcı olmaktadır. Kum torbasının hareketli yapısı sizin hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha fazla gelişmenizi sağlar. Kum torbası ile antrenman yapmak diğer aletlerde bulamayacağınız özellik olarak kaslarınızın dengeleyici kısmını kullandırtarak daha fazla gelişmesini sağlar. Destek kaslarınızın gelişmesi de sizin herhangi bir yaralanma durumuna yakalanma hızınızı azaltır. Kum torbanızda yapacağınız antrenmanlara göre o bölgedeki kaslarınız gelişme sağlayacaktır. Kol çalıştığınız zaman kol kaslarınız, tekme çalıştığınız zaman da bacak kaslarınız inanılmaz derecede gelişme gösterecektir.

 

Kum Torbası Fiyatları Nelerdir?

Yapıldığı malzemeye ve benzeri faktörlere göre kum torbası fiyatları değişiklik göstermektedir. Oluşturulduğu malzemelerin fiyatlarına göre, ağırlığına veya boyuna göre farklı fiyatlandırılma politikaları gösterilmektedir. Genel olarak ortalama fiyatlara sahip olan kum torbalarına uygun fiyatlar ile sahip olabilir ve vücudunuzun yararına olan egzersizleri yapabilirsiniz. Taşınabilir kum torbası standı ve benzeri gibi etkenler de kum torbası fiyatları üzerinde etki gösteren faktörler arasında bulunmaktadır. Her durumda olduğu gibi kum torbası fiyatlarında da ucuzdan pahalıya doğru fiyat oynamaları gözlenmektedir. Çocuklar için olandan en ağır sporculara kadar üretilen kum torbaları mevcuttur ve bu farklı üretim olan kum torbaları da farklı fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.