Kum Torbası Ayaklı Nedir?

Kum torbaları günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenlerinden biri ise kum torbası ayaklı olarak kullanılan standlarından biridir. Bu çeşit kum torbaları taşınabilir olması dolayısıyla kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. İçinde kum, talaş veya sünger ile doldurulmuş olan torbaların üst kısmı astarla kaplanarak satışa sunulur. Ürünün sap kısmı plastik, alüminyum ya da sert plastikten  yapılmakta olup içleri su veya kum ile doldurulabilir. Ayaklı kum torbası ayak ve ellere zarar vermemesi için dış malzemesi kaygan ve darbe emici olarak tasarlanmıştır. Bu ürünlerin yaylı, şişme veya sadece ayaklı olmak üzere birden çok çeşidi vardır. Ev, işyerleri veya spor salonlarında herkesin kullanabileceği bu ürünler ne işe yarar, fiyatları ve ne gibi özellikleri olduğunu görelim.

Kum Torbası Fiyatları

Kum torbası fiyatları genel olarak boyut, marka, çeşit ve kalite gibi seçeneklere göre farklılık göstermektedir. Kum torbalarının fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise profesyonellik seviyeleridir. Nitekim bu ürünler sadece ev ya da iş yerlerinde kullanılan stres atma aracı değildir. Spor salonlarında ya da dövüş sporları için ringlerde profesyonel olarak tercih edilen bir eğitim ürünüdür. Onun için kum torbalarının başlangıç, orta ve ileri seviyeleri olarak ayrı fiyatlandırması vardır. Yukarıda saydığımız durumlar dâhilinde başlangıç seviyesi için kum torbaları fiyatı 250 TL den başlayıp 2000 TL ye kadar çıkmaktadır. Orta ve ileri seviyeler için ayaklı, şişme ve yaylı kum torbalarının fiyatları ise firma, kalite ve boyuta göre en az 1000 TL civarından başlayıp daha yüksek ücretlere satılmaktadır.

Kum Torbası Standı Nedir

Stand herhangi bir ürünün satıldığı, gösterildiği, ya da durduğu yer olarak tanımlanabilir. Kum torbası standı ise daha çok ayaklı kum torbaları için kullanılan bir söylemdir. Özellikle son dönemde daha çok tercih edilen kum torbası standları çeşitli boyutlarda olup boks ve kick boks yapan kişiler için sıkça kullanılmaktadır. Bu standlar daha çok kas ve eklemleri çalıştırarak dövüş sırasında dayanıklılık kazandırır. Kum torbasını bir rakip olarak gören sporcu hız, denge ve güç çalışması yaparak kendini geliştirir. Sadece dövüşçüler için değil antrenman yaparak kendini geliştirmek ve kaslarını çalıştırmak isteyen herkes kullanışlı, istediği model ve ebatta bir kum torbası alabilir.