Decathlon Kum Torbası

Kum torbası, boksörlerin antrenmanlarda kullandığı bir alettir.  Boksörler kum torbalarını rakipleri olarak görüp antrenman ile maça çıkmadan önce hazırlanırlar.

Kum torbalarını sporcuların dışında da pekçok kişi hobi amacıyla kullanabilir. Askıda ya da ayaklı olabilen bu torbalar stres için birebirdir. Gün içerisinde birçok stresli olay yaşarız. Eve geliriz ve bu olayı düşünerek çözebileceğimizi zannederiz. Ancak öyle olmaz ve stresimiz düşündükçe daha da büyür ve bizi olumsuz etkiler.

Stresle savaşmanın en etkili yolu egzersiz yapmaktır. Hücrelerinize giren oksijen miktarı artacağı için enerjiniz yükselecek ve kafanız dağılacaktır. Bu da stressiz bir yaşamın ufak bir sırrıdır. İnsanlar stres atmak için egzersiz yaptıklarında farklı çeşitlere yönelebilirler. Örneğin bazıları kardiyo egzersizleri ile stresini atarken, bazıları ağırlık ve güç antrenmanları ile stresini atar. Ağırlık ve güç egzersizlerini tercih edenlerdenseniz kum torbaları size göredir. Siz de evinize kum torbası satın alarak günün stresini atabilirsiniz.

Kum Torbası Nedir?

Kum torbaları, boks maçları öncesi antrenmanlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Silindir biçiminde olan bu torbalar asmalı olabileceği gibi ayaklı kum torbası da olabilir. Silindir olmasının nedeni silindirin insan bedenine en çok benzeyen şekil olmasıdır. Bu sayede antrenman yapan kişi karşısında gerçek biri ile dövüşüyormuş gibi hisseder. Bu da sporcuyu motive eden ve başarılı olmasını sağlayan bir unsurdur.

Kum Torbası Ne İçin Kullanılır?

Boksörlerin maç öncesi antrenmanlarında kullandığı bu alet, hobi amacıyla da kullanılabilir. Hobi olarak kullanılması için öncelikle bir kum torbası standı alınmalıdır. Daha sonrasında eldivenler ve kum torbası alınarak ekipmanlar tamamlanır.

Kum Torbası Fiyatları

Kum torbası fiyatları, kum torbasının alındığı yere, boyutuna ve aparatlarına göre değişiklik gösterir. Kum torbaları yalnızca yetişkinler için değil çocuklar için de mevcuttur. Çocuklar için olan kum torbalarının fiyatları daha uygundur. İyi fiyat ve iyi hizmet almak istiyorum diyorsanız Decathlon kum torbası tam size göre. Deneyimli kadrosu, uygun fiyatları ve birbirinden farklı ürünleri ile bu mağazayı tercih edebilirsiniz.